Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

Žihľavový šampúch od Ponio – dvojitá levanduľa

Už pár rokov používam rôzne šampóny z bio obchodov a naposledy som vyskúšala marhuľový od Jason. Vlasy mi nikdy dobre neumyl a ostal na nich mastný film tam, kde predtým mastné neboli, takže to chcelo zmenu.

Tuhý šampón som chcela vyskúšať už dlhšie, ale myslela som si, že vlasy po ňom budú ako slama. Samozrejme som sa mýlila.

Tuhý šampón alebo šampúch

V bioobchode na Tomášikovej som objavila žihľavový šampúch od slovenskej značky Ponio – Dvojitá levanduľa.

Veľmi ma zaujalo, že tento šampón nie je založený na báze mydla. Obsahuje jemné tenzidy derivované z kokosového a palmového oleja sodium cocoyl isetionate a sodium lauryl sulfoacetate.

V zložení ma ďalej zaujal žihľavový vývar (ktorý používa moja babka pre jeho blahodárne účinky na vlasy dodnes:) ) a čerstvá citrónová šťava. Okrem nich šampúch obsahuje kokosový olej, rastlinný glycerín, pantenol, spirulínu, prírodné silice (bulharskú a francúzsku levanduľu) a zelený oxid pre farbu.

Žihľavový tuhý šampón aka šampúch od Ponio

Umývanie s ním je veľmi jednoduché. Napení sa v dlaniach a potom si tú penu masíruješ do vlasov ako klasický šampón. Prvý krát som si ho naniesla preistotu dva krát, ale jeden krát úplne stačí.

Žihľavový tuhý šampón od Ponio

Foto síce ako z japonského hororu, ale naozaj krásne pení 🙂

Šampón má jemnú citrónovo-bylinkovú vôňu. Škoda, že po vysušení ju veľmi necítim, lebo je naozaj príjemná.

Vlasy sú po ňom čisté, ale nie úplne páperovo jemné ako z drogériových šampónov, ktoré vlasy úplne zbavia ich ochranného filmu. Mám pocit, že sú pevnejšie. Zároveň nevysušuje pokožku a nie sú z neho lupiny, čoho som sa trochu obávala. Na druhý deň po umytí, kedy väčšinou musím siahnuť po suchom šampóne, sú oveľa menej mastnejšie.

30 gramový šampúšik mi vydržal niečo cez miesiac, pri umývaní vlasov každý druhý deň. Nabudúce pôjdem už rovno do veľkého 60 gramového balenia.

Super bonus je, že je zabalený v čisto papierovom balení, takže ak minimalizuješ výskyt plastov v domácnosti, určite si prídeš na svoje. Za mňa má tento šampúch veľké áno.