Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

Top 10 vecí pre pohodlie s bábätkom

Každá jedna maminka sa určite poctivo pripravovala na materskú „službu“ ešte pred pôrodom. Okrem oblečenia pre bábätko bolo treba nakúpiť aj iné vecičky. A tak som ako normálna moderná ženská googlila „osto šesto“. Taký a hentaký zoznam na internete zo mňa spravili pomätenca a o mojom mužovi ani nehovorím. On sa v tomto vyžíva, pozerá rôzne tutoriály, zahraničné blogy, chalana menom DadVerb a hľadá osvedčené tipy. A tak sme vybrali, dostali i nakúpili pár somarín aj veľmi užitočných vecí.

Všetky spomenuté vecičky odporúčam na základe vlastnej skúsenosti. Žiadne z nich neboli sponzorované.

Medzi mojich Top 10 vecí pre pohodlie s bábätkom patrí:

 • Zavinovačka Mimi

  Isto ste o nej počuli. Ak nie, tak vám ju rada predstavím. Najprv by som začala tým, že bábätko máva hlavne prvé tri mesiace veľmi nekľudný spánok, zvykne sa búchať ručičkami po tvári a tým sa budí. Mimi funguje tak, že sa dieťatko jednoducho vloží do nej, zazipsuje, ruky má pri tele a tak spí nerušene dlhšie. Myslím si, že je to super investícia aj v lete, keďže Mimi je celkom tenká a pokožka dieťatka môže dýchať. Proste nie je zavinovačka ako zavinovačka.

  zavinovačka Mimi

   

 • Ikea komoda + prebaľovacia podložka

  Tu sme sa s mužom nevedeli zhodnúť ako riešiť v izbe prebaľovací pult. Nakoniec sme zvolili veľkú komodu Hemnes pre všetky Alickine veci a na ňu sme umiestnili, na protišmykovú podložku, prebaľovaciu podložku – tiež z Ikea. A super! Po ľavej strane mám plienky a po pravej dávam do koša špinavé.

 • Tiny love

  Hračka nad postieľku alebo teda farebné zvieratká ušité z látky, aj s čierno bielou tématikou, ktoré sa za pochodu pomalej hudby točia v kruhu. Bola to prvá vec, ktorá Alicu rozosmiala a dlho rozosmievala. Teda okrem maminky.

 • Postieľka Shnuggle Dreami

  Je kolíska na kolísanie aj na spánok. Vyhovovala nám do 4 mesiacov. Postieľka sa ľahko prenáša, dieťa sa v nej bezpečne a pohodlne vyspí, je vyrobená z priedušných materiálov. Bezpečnosť, dizajn a pohodlie – preto sme ju zvolili a myslím si, že správne.

 • Baby Einstein

  Je hračka, ktorá vydáva zvuky piesní známych svetových virtuózov a ešte aj bliká svetlami.  Alicu efektívne ukľudňuje, utíšuje plač, zabáva a prekvapivo účinkuje. Asi preto sa volá Einstein 🙂 múdro!

 

 • Ergo baby nosič

  Som dostala od mojich milých kamarátok
  ešte pred pôrodom. A po pôrode naň nastal čas až tak po treťom mesiaci, kedy Alica začala držať
  hlavičku. Tá v ňom pišťala, nebola spokojná. No teraz má pol roka a začína sa nosiť ako panička.
  Myslím, že veľa vecí aj tých skvelých potrebuje čas. Aj nosič si Alica zvolila až teraz. 

 • 2sis kozmetika pre mamičky a deti

  Čo už len s kozmetikou na materskej.
  Hydratácia, ochrana pokožky, jemnosť a minimalizmus – to všetko treba. Slovenská značka
  prírodnej kozmetiky 2Sis toto všetko spĺňa.

 • Ondalek.cz

  je eshopA prečo odporúčam eshop? Pretože žijeme v dobe nakupovania cez internet a tento eshop má u mňa 10 z 10 bodov. Kvalita, rýchle dodanie a spokojnosť s dizajnom. Ondalek.cz je rodinná firma, ktorá ponúka výber toho
  naj. Takže ak si nie ste istí, kde a čo nakúpiť, pozrite si ich ponuku. Medzi moje obľúbené značky patrí Lodger, na príkrmy ekologický Liewood a drevené hračky od Kindsgut. Samá „pure beauty“ 🙂 A pre VIP členov aj tých slovenských dávajú zadarmo poštovné. Stačí sa len zaregistrovať.

 • Peg Perego Siesta

  Stolička na kŕmenie nám zatiaľ vyhovuje. Ľahko sa čistí, dieťaťu sa v nej dobre „sedí“ – zatiaľ leží, dá sa pripútať, aby „nezdrhla“ 🙂 Veľmi dobre sa so stoličkou cestuje po byte, no samozrejme najprv treba stlačiť palcami tlačidlá, aby ste ju odblokovali na pohyb. Má príjemný dizajn, nezavadzia v malom priestore.

 • Baby bjorn – lehátko

  Tento švédsky ergonomický produkt som zvolila hlavne z dôvodu, že dieťa začalo pokukovať po okolí, po mne, kde som a čo som. Po troch mesiacoch sa
  začala Alica sama humpať v lehátku. Vyzerala super a bolo vidno, že sa v kresle vie ukľudniť aj zahrať. No po istom čase sme ju začali ukladať menej, aby si viac zvykala na polohu na brušku a rozhýbala pohybový aparát. Dnes lehátko občas používame aj na uspávanie.

   

 

Ďalej by som odporučila aj Angelcare vysielačku – veľmi citlivo reaguje na pohyb dieťatka a akonáhle ho zaregistruje, tak sa spustí šušťanie, teda prenos zvuku z izby. Super, aj kamerový systém sme prestali používať. V izbe na nočnom stolíku máme prenosné svetlo Aukey, na dotyk sa zapínajúce. Šikovná vec, svetlo sa dá stlmiť aj meniť farba. 

Čo sa týka tých produktov, ktoré by som si druhýkrát nekúpila, tak by išlo o vaničku značky Shnuggle – dieťa v nej nepohodlne sedí a nemyslím si, že je to príjemná oddychová záležitosť, ďalej by som určite nekupovala ani 300 eurovú prenosnú klímu v lete – keď je teplo, tak je teplo a nič ti nepomôže, klíma len uškodí dýchaniu dieťatka.

Ak by som mala príležitosť a viac financií, určite by som si kúpila lepší kočiarTen náš bol v prvých 5 mesiacoch síce super minimalistický, celkom praktický, ale po prechode na športiak mám pocit, že sa mi ťažko skladá a prenáša. Ide o to, že keď sa vrátite z pôrodnice a napríklad nemáte bezbariérový prístup do bytovky, tak sa musíte v rámci svojich fyzických neschopností a obmedzení s kočiarom nejako prakticky prispôsobiť situácii. Kočiar buď vynášať alebo skladať a odkladať do auta. Dnes by som veľmi rada uprednostnila športový kočiar s ľahko skladateľným mechanizmom a nízkou váhou. Chcem byť ešte viac mobilná a skladať kočiar do auta jednou rukou. V druhej mám predsa dieťa. Ak máš skúsenosti a tipy, daj mi vedieť na Instagrame v komentoch.

Aj keď sa tento článok netýka čisto len prírodnej kozmetiky, týka sa života a riešim v ňom dosť užitočné záležitosti, dotýkajúc sa aj ekologických či handmade vecí.  Určite viacerým mamičkám pomohol alebo inšpiroval. Samozrejme, každé to naše dieťatko je individualitou samou o sebe a preto treba vždy pozerať hlavne na potreby jemu vlastné.