Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

Starostlivosť o tehotenské bruško

Skoro každá jedna z nás je zvedavá na vykúkajúce bruško hneď po tom, čo sa dozvie tú skvelú správu, že je v tom. Ale na viditeľný „pytlík“ si treba ešte chvíľu počkať. Mne začal vykúkať až neskôr a môj two-pack sa zrazu v druhom trimestri premenil na one-pack 🙂

Prevencia je základ starostlivosti o tehotenské bruško

Bolo jasné, že natierať sa prírodnými olejmi budem musieť od začiatku, aby mi na brušku nevznikli strie. Na tento bežný problém sa zvyknú odporúčať hlavne mandľový, kokosový či šípkový olej alebo kakaové maslo. O pozitívnych účinkoch týchto prírodných olejov nepochybujem, keďže zatiaľ som si nevšimla žiadne strie.

 

Je krásny zimný večer. Konečne si vystriem nohy na posteli. Prečítam knihu o všetkých možných prekvapeniach, ktoré sa dejú v brušku. Je toho celkom dosť, tak sa snažím do tohto aktu zapojiť aj partnera pozerajúceho futbal 🙂 Natieranie bruška považujem za úžasný zbližovací rodinný moment. Taký ten prvý. Je super si z toho spraviť pohodlný každodenný rituál.

Soaphoria – Romantická ruža

V prvom trimestri som používala na tehotenské bruško hlavne organický kokosový olej Romantická ruža od Soaphorie. Tento produkt obsahuje teda čistý organický kokosový olej a extrakt z ruže šípkovej a damascénskej. Olej v sklenenom obale nie je až tak tekutej konzistencie ako by sa zdal. Na tekutý olej sa mení až pri dotyku s pokožkou. Jemná príjemná kvetová vôňa spríjemňuje celý zážitok z natierania sa.

Kokosový olej je výborný univerzálny prostriedok v starostlivosti o pokožku. Hodí sa na každý problém a do každého počasia. Preto som začala pociťovať dopyt po niečom viac ako univerzálnom, po niečom špeciálnom.

Navia – Bezstarostné ráno

Špeciálna starostlivosť o tehotenské bruško si podľa mňa vyžaduje a pýta aj ďalšie iné oleje. Preto som zvolila šľahaný telový krém – Bezstarostné ráno od Navie.

U nás doma sa šľahané krémy používajú s veľkou obľubou. Zaujímavá šľahačkovitá konzistencia, ktorá sa topí pri dotyku s pokožkou, sa príjemne rozotiera po celom tele. Možno sa trochu dlhšie vstrebáva do pokožky, podľa môjho pocitu. Vôňa krému je citrusová výrazná. A napriek tomu, že obľubujem skôr jemné vône, tak táto  mi pripomína letné  obdobie.

Krém obsahuje bambucké maslo, mandľový a avokádový olej a vitamín E. Všetky tieto zložky sa podieľajú na účinnej regenerácii a hydratácii pokožky. Doslova sa odporúča na použitie počas tehotenstva aj na citlivú pokožku.

PomPom natur – telový olej s vôňou ruže

Momentálne už nejaký ten týždeň používam telový olej s vôňou ruže od POMPOM natur.sk. Nie som veľmi olejový typ. Na tvár nepoužívam oleje, zvyknem sa po ich použití škrabkať na pleti, keďže sa pomalšie vstrebávajú do pokožky.  Preto ma tento telový olej veľmi prekvapil.

Olej sa na brušku rýchlo vstrebe,  jemne voní, neleskne sa, nemastí sa, neotláča sa do oblečenia. Proste poslúcha, nezdržuje a perfektne hydratuje. Navyše praktické balenie v podobe pumpičky je úplne skvelé! Nemusím namáčať prst do celej zmesky a napumpujem si toľko oleja na prst, koľko potrebujem. 

Telový olej obsahuje frakcionovaný kokosový olej, jojobový olej, arganový olej, olej z marhuľových jadier, makadamiový olej a olej z ruže damascénskej. Výborné zloženie na záchranu zdravej pokožky bruška.

Predáva sa síce za vyššiu cenu ako ostatné produkty, ale prekvapivo tento produkt predčil ostatné. Na druhej strane priateľ má zas radšej citrusom prevoňanú Naviu. Takže závisí len od tvojich preferencií a chutí. Blahodárne účinky sa určite prejavia v odmene pekného bruška.