Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

Prírodné opaľovacie krémy od Annecy a Alphanova

Opaľovacie krémy nakupujem počas celého roka napriek tomu, že ostrejšie slnečné lúče sa zvyknú hlásiť až koncom mája. A od tohto mesiaca dbám ešte viac na častejšiu aplikáciu opaľovacieho krému počas dňa. UV žiarenie spôsobuje oxidáciu kožného mazu na pleti a vyrážky len zhoršuje, takže si musím obzvlášť (s mojim typom pleti so sklonom k vyrážkam) dávať pozor.

Dôležité je dobre si vybrať

Aj keď mám veľakrát pocit, že tie opaľovacie krémy prehnane mastia moju pleť a ucpávajú póry, opak je pravdou.  Na trhu máme konvenčné a bio opaľovacie krémy. Zvyknutí sme na tie konvenčné, ktoré sa pohodlne a príjemne nanášajú, rýchlo vstrebávajú do pokožky. Na druhej strane obsahujú množstvo toxických a iritujúcich látok, ktoré spôsobujú alergie a hlavne poškodenie pokožky. Spomeniem napríklad Oxybenzone. Určite neodporúčam pre aknóznu, ale aj akúkoľvek pokožku konvenčné opaľovacie krémy.

Naopak bio opaľovacie krémy neobsahujú toxické látky, ale v ich zložení nájdeš neškodné: zinc oxide a titanium oxide, ktoré blokujú UV žiarenie slnečných lúčov a tým pádom účinne chránia našu pokožku.

Sú naozaj účinné prírodné opaľovacie kŕemy?

Ani moja vlastná rodina nedôveruje prírode. Sú naučení, že všetko prírodné je málo účinné. A pritom u nás na trhu už nájdeš rôzne značky, ktorých sa netreba báť, sú overené a vyskúšané, majú certifikáty a musím potvrdiť z vlastnej skúsenosti, že účinkujú, minimálne tie dve značky, ktoré som otestovala na dovolenke v zahraničí, na festivale a počas celého leta.

Prvá skúsenosť s Annecy Cosmetics SPF 30

Pri mori som strávila posledný júnový týždeň a akurát vyšlo, že vypukli horúčavy a slnko na mňa pieklo z každej strany. A tak sme sa s priateľom natierali každé ráno a každé poobedie vodeodolným opaľovacím krémom Annecy Cosmetics SPF 30 bez konzervantov a chemikálií. Krém sa predáva v sprejovom balení, je redšej mliečnej konzinstencie a preto s ním treba narábať opatrne, aby nebol všade. Po nanesení zanecháva bledý filter, ale po čase zmizne. Zaujímavé je, že tento opaľovací krém funguje ako zrkadlo, nevstrebe sa do pokožky, ale zostáva na povrchu a odráža slnečné lúče.

 

Opaľovacie krémy Annecy cosmetics

 

Po týždni testovania opaľovacieho krému Annecy som nemala problém s akné na pokožke, žiadnu alergickú rekaciu, ani popáleniny. Až na ten prvotný bledý filter na pokožke, som spokojná s účinkami krému.

Opaľovací krém od Annecy sme po dovolenke a pár návštev jazier minuli a tak som si povedala, že skúsim ešte inú značku, aby som krémy vedela porovnať.

Francúzska Alphanova Montbrun

Značka ponúka prírodnú kozmetiku obsahujúcu vodu z termálneho prameňa  Montbrun les Bains. A práve opaľovací krem SPF 15 je parfémovaný prírodnou vôňou Monoi de Tahiti z Francouzskej Polynézie. Vôňa krému ma hneď oslovila a v porovnaní s krémom od Annecy je síce jemne výraznejšia, ale o to sympatickejšia. Obľúbila som si ho hneď po tom ako sme sa vrátili z festivalu. Moja pleť nepreukazovala žiadne známky celodenného pobytu na slniečku.

Krém od Alphanova sa ľahko aplikuje na telo i pleť, lebo je v spreji. A tá úžasná vôňa! Pripomína mi cukríky. A čo je najlepšie, rýchlešie sa vpije do pokožky a nezanecháva biely finiš ako krém od Annecy.

 

Alphanova nastriekaný Opaľovacie krémy

 

Taktiež kvitujem, že okrem pozitívne pôsobiaceho zloženia na moju pokožku, tento krém neznečisťuje morské prostredie a šetrí tak prírodu a jej bohatsvo. A teda žiadne mastné fľaky na hladine vody nenájdete… Našťastie!

 

Alphanova vstrebaný do pokožky Opaľovacie krémy

 

Stále je čo zlepšovať

Nevravím, že by som si kúpila chemický opaľovací krém, lebo ani tie nepovažujem za príjemné najmä na pleti. Problém je skôr v mojej mastnej pleti. Nemám rada mastný pocit na pleti a práve opaľovacie krémy tento pocit len umocňujú. Svoj ideálny opaľovací krém budem ešte hľadať. Možno, ak viete, pomôžte mi v hľadaní menej mastného opaľovacieho krému. Ďakujem za tipy.

Toľko k dojmom a pocitom zo skúsenosti s opaľovacími krémami. Recenzie na ďalšie produkty nájdeš aj v ďaších článkoch.