Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.
100 percent pure laky na nechty

Laky na nechty 100% Pure – Velveteen, Tart, Jam a Cherry Pop

Laky na nechty 100% Pure ma zaujali na prvý pohľad krásnymi farbami a dizajnom. Zatiaľ mám v zbierke štyri odtiene a jednu podkladovú vrstvu.  Tú z lenivosti využívam skôr ako priesvitný lak.

Majú dobrý výber odtieňov a páči sa mi ich finish. Ten mi príde v porovnaní s drogériovými lakmi matnejší. Nanášam vždy v dvoch vrstvách, nakoľko sú potom farby sýtejšie a zjednotenejšie. Tieto odtiene som si zadovážila ešte minulý rok v lete.

Velveteen

Lak 100% Pure v odtieni Velveteen

Krásny staroružový odtieň vhodný na každodenné použitie. Mám pocit, že ide skoro ku všetkému.

Tart

Lak 100% Pure v odtieni Tart

Dve vrstvy a vznikne tmavo fialový odtieň. Často mám problém naniesť ho rovnomerne. Pomáha, keď ho veľmi, ale veľmi dobre pretrepem.

Jam

Lak 100% Pure v odtieni Jam

Na lak Jam som sa veľmi tešila nakoľko na ich fotkách vyzerá ako krásna retro červená. Keď mi prišla zásielka myslela som, že je to Cherry Pop. Má skôr purpurovú farbu a na odtieň odfotený webke sa nepodobá. Každopádne odtieň je pekný, len ho tiež treba pred nanášaním veľmi dobre pretrepať.

Cherry Pop

Lak 100% Pure v odtieni Cherry Pop

Tento odtieň má klasickú červenú farbu alá Candy man, ktorú som hľadala. Nanáša sa pekne rovnomerne ako Velveteen, takže som s ním veľmi spokojná.

Čo sa výdrže týka, zvyčajne ich potrebujem prelakovať po 2 dňoch. Ošúchajú sa mi tak 1 milimeter pozdĺž špičky a niekedy sa odlupne aj väčší kus. Momentálne mám na nechtoch Jam asi dve hoďky a už je na pár prstoch poodlupovaný. A to som len umyla pár lyžičiek a pripravila wrap 🙂

100% Pure je americká spoločnosť a laky marketuje ako “bez obsahu top 10 škodlivých látok, ktoré sa môžu nachádzať v lakoch na nechty: formaldehyd, toluén, dibutylftalát, gáfor, forlamdehydovú živicu, xylénu, parabény, parfúmy, ftaláty a živočíšne zložky.“

Oproti US však máme v EÚ odlišnú legislatívu. Niektoré z nich sú tu pre použitie v kozmetike zakázané, takže ich nenájdeme ani v tých drogériových.

Odtiene Jam a Cherry Pop som objednávala cez  100percentpureslovakia.sk a dostala som aj vzorky makeupu zdarma. Tart a Velveteen boli objednané cez ich oficiálnu UK stránku. Cena jedného je 12,90e.

Laky na nachty 100 percent pure

100% Pure sú zatiaľ jediné green laky, ktoré som skúšala. Neviem ich porovnať s inými značkami, no Adl napísala recenzku na Zao laky, ktoré vyzerajú odtieňmi aj výdržou veľmi fajn.

Láka ma vyskúšať ešte laky od Kure Bazaar, ktoré majú krásne odtiene a používa ich aj Emma Watson :). Ak máš tip na nejakú inú značku, určite nám daj vedieť.