Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.
Obaly ranných masiek: Kráľovské raňajky pre pleť a Ranná maska čistiaca

Ktorá ranná maska od Havlíkovej prírodnej apotéky je lepšia?

Zbožňujem ranné rituály. Musím to napísať takto narovinu. Lebo keby som si ráno neuvarila kávu, nedala citronádu s medom a nepustila rádio, tak by som ani nevstala. A ešte na čo sa teším každé ráno sú lahodné raňajočky pre moju pleť – ranná 3 minútová maska na tvár.

Stalo sa to u mňa už zvykom cez týždeň aj cez víkend. Hneď ako vstanem z postele mám po ceste kúpeľňu, kde si opláchnem oči a natriem na neumytú tvár rannú masku. Po ceste do kuchyne zapnem rádio a venujem sa ostatným rituálom. Niekde medzi obliekaním sa a počúvaním rádia si spomeniem na masku a utekám do kúpeľne zmyť si ju vlažnou vodou. V mojom prípade sú to teda dlhšie tri minúty pôsobenia. Ale to nevadí. Robí mi to radosť a tuším aj mojej pleti 🙂

Ranná maska čistiaca 3 – minutová Pečujúca a čistiaca od Havlíkovej prírodnej apotéky

Ešte predtým ako som na nej začala byť závislá, tak moje rána vyzerali trochu chaoticky čo sa týka starostlivosti o pleť. Napríklad som nevedela, či si mám alebo nemám ráno čistiť pleť. A čo používať? Toner, krém? Vlastne táto maska vyriešila všetky moje ranné otázky. Je mojím rozbehom dňa. Ďalej už viem čo (hydrolát, séra, krém, makeup,..) alebo nič 🙂

 

Krém vytlačený z rannej masky Havlíkovej prírodnej apotéky

 

A je tu aj ďalší rozhodujúci moment, ktorý ma namotal na tento ranný kozmetický rituál. A to je zamilovanosť. Túto masku milujem! Od dizajnu tuby, histórie značky, vláčnej nemastnej konzistencie, originálnej a veľmi príjemnej vône až po výsledky pôsobenia.

Krémová maska obsahuje hlavne konopný, rozmarínovy a levanduľový olej. Nie som si istá, ktorá z týchto zložiek vytvára práve tú neskutočne príjemnú vôňu. Ale určite môžem potvrdiť, že zložky sú blahodárne najmä pre mastnú a problematickú pleť. Hlavne konopný olej sa stará o stabilizáciu kožného mazu a zabraňuje tvorbe vyrážok. Ten som si primiešala aj do vlastného krémiku.

Masku predávajú v rôznych veľkostiach balenia. Takže si môžeš vybrať, vyskúsať a podľa toho kúpiť väčšie alebo aké chceš balenie. Medzi novinky zaradili 300ml balenie s pumpičkou, na ktoré si už brúsim zúbky.

 

Obaly ranných masiek: Kráľovské raňajky pre pleť a Ranná maska čistiaca
Ranná maska čistiaca a Kráľovské raňajky pre pleť.

Kráľovské raňajky pre pleť od Havlíkovej prírodnej apotéky

A keďže som veľmi zvedavá, tak som neodolala kúpe druhej rannej masky, ktorú má Havlíkova prírodná apotéka v ponuke.

Používam ju len pár týždňov, ale už teraz ju viem porovnať s rannou čistiacou maskou. Od prvého otvorenia tuby cítim z masky výraznú vôňu byliniek, konkrétne zmes avokádového oleja, extrakty z Materej kašičky, Rakytníka a Šalvie. Kráľovská ranná maska má trochu iné zameranie ako Čistiaca.

Iná receptúra, iné zloženie a čo som si všimla aj iná konzistencia masky.  Na fotografii dole si môžeš všimnúť, že tá pravá vzorka, Kráľovská, je viac krémová. Mne sa trochu ťažšie nanáša a ani výrazná vôňa mi až tak nelahodí.

 

Krémy ranných masiek vytlačené na ruke

 

Masku som si kúpila hlavne zo zvedavosti. Myslím si, že tento elixír v modrej tube je naozaj veľký pomocník najmä pre staršie dámy a že musím ešte dozrieť. Môj vek ešte nie je hodný kráľovskej masky na pleť. A preto sa po jej spotrebovaní vrátim k čistiacej rannej maske, ktorú tak nadovšetko milujem a ktorá sa tak fantasticky a poctivo venuje mojim pórom 🙂

Viac o značke HPA a o prvých dojmoch z Rannej masky od Havlíkovej prírodnej apotéky si môžeš prečítať tu.