Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.
Prírodná bylinková 3 minútová ranná maska od Havlíkovej Apotéky

Havlíkova Apotéka v mojej starostlivosti o pleť

Havlíkova Apotéka je známa česká značka prírodnej kozmetiky. A preto som sa potešila, keď som náhodou natrafila na obchodík, Biologika sa volá, kde ponúkajú produkty od tejto značky. A nielen to. Aj otvorené tuby, ktoré si môžeš vyskúšať, ovoňať, porovnať…

A tak som sa dostala k tejto značke jednoduchým spôsobom. Čo sa mi na ich produktoch najviac páči je balenie, tuby rôznych veľkostí. Napríklad Rannú masku ponúkajú v 30ml, 50ml a 150ml. Na začiatok si kúpiš len 30ml a potom 150ml. A ten dizajn tuby! Okrem toho, že je nádherná a podobá sa na maliarsku tubu, je vytláčacia a tým pádom lepšie zabraňuje prieniku baktérii do produktu. Chcela by som mať viac kozmetiky práve v takýchto baleniach.

Havlíkova apotéka je prírodná značka, za ktorou stoja českí špičkoví odborníci

Havlíkova Apotéka, ako tvrdia na ich stránke, predstavuje svoju filozofiu na základe receptúr lekárnika PhMr. Karla Havlíka. Pri výrobe kozmetiky používajú bylinky dopestované vo vlastných ekozáhradach a včelie produkty získané z eko úľov. „Poetické“ podmienky výroby aj filozofia spoločnosti sa odrážajú na cene kozmetiky a preto stojí za zváženie, aký produkt a v akom množstve si zakúpiš.

 

Prírodná bylinková 3 minútová ranná maska od Havlíkovej Apotéky

 

To najlepšie od Havlíkovej prišlo až potom

Fascinácia Havlíkovou Apotékou sa začala u mňa dizajnom, pokračovala filozofiou a vyvrcholila závislosťou. Teším sa každé ráno, lebo zbožňujem tú voňu, konzistenciu, pocit na pleti, výživu, ktorú doprajem svojej precbúdzajúcej sa tváričke. Áno, píšem o prvých dojmoch z 3 minútovej rannej masky. Fantastická vec!

Ráno vstanem z postele, smerom do kuchyne sa zastavím v kúpeľni, kde si na neumytú pleť natriem túto bylinkovú masku, pripravím kávu, citronádu s medom a naservírujem raňajky. Po pár minútach si pleť opláchnem čistou vodou, aby sa pripravila na ďalšiu rannú výživu. Dokonalý štartovací rituál dňa.

 

Prírodná bylinková 3 minútová ranná maska od Havlíkovej Apotéky

 

Pleť mám už po prvých dňoch používania hebkú, jemnú, sviežu. Maska má krémovú, ale nie olejovú konzistenciu, nezanecháva mastný finiš, po čase sa čiastočne vstrebe do pleti a zvyšok sa po pár minútach opláchne. Vďaka tomu, že obsahuje rozmarínový, levanduľový, konopný a slnečnicový olej cítim, že som pleti dodala to, čo si každé ráno zaslúži.

Nie všetky produkty určené na mastnú pleť mi aj vyhovujú

Havlíkova Apotéka je super, ale dosť bolo „ochkania“ nad pleťovou maskou. Tak ako som bola a som nadšená z rannej masky, tak krém s názvom Čistá pleť mi vôbec nesadol. Krém má nádhernú bylinkovú vôňu, skvelé zloženie, obsahuje extrakt kosatca florentského, propolis, rakytníkový a lopúchový extrakt, makadamiový a hroznový olej, samé skvelé zložky.

Pleťový krém Čistá pleť

 

Moja skúsenosť je taká, že daný produkt nespotrebujem a posuniem ho ďalej. Hlavne kvôli mastnému finišu, ktorý pociťujem na pleti po celý deň. Radšej používam produkty, stabilizujúce ten mastný finiš na tvári. Musím teda priznať, že nie všetky produkty určené na mastnú pleť mi aj vyhovujú, ale tak to má byť. Máme si hľadať tie svoje. A keďže až po čase som zistila, že produkt je určený pre pánov (ale na tom nezáleží, lebo je určený všeobecne na aknóznu pleť), posunula som ho na mužskú stranu.

 

Pleťový krém Čistá pleť

 

V zásobe ponúkajú bohatú škálu produktov pre rôzne typy pleti. Aj ja si tie svoje obľúbené postupne hľadám a dis/lajkujem. O ďalšie poznatky a skúsenosti s touto značkou som sa podelila aj v tomto článku.