Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

Festivalová sezóna s prírodnou kozmetikou

Ide sa na Nova Rock! Po dvoch chladných a upršaných letách v Portsmouthe, sa konečne chystám na horúci letný festival 😀 . Okrem handier si balím aj nejakú tú pleťovú a dekoratívnu kozmetiku. Netuším či budem mať silu sa maľovať, ale ak hej, tak budem mať všetko poruke v jednej taštičke.

Moje festivalové potrebnosti

Na tomto rock/ metal festivale som bola tri ročníky dozadu a okrem toho, že je tam mega super, práši sa tam. Ale strašne.

Ako majiteľka mastnej pleti ju potrebujem pravidelne čistiť, a tak si na ráno balím rannú 3 minútovú masku od Havlíka. Masku na seba nahádžem ešte v rade do sprchy. Tú vybavím so šampúchom Orient Chai od Ponio, ktorý využijem aj ako sprcháč.

Prírodná kozmetika na festival

Dostatočná UV ochrana je dôležitá, ak nechcem mať pleť po 4 dňoch na priamom slnku ako sharpei. Ako vieš, tieň je na festoch vzácna komodita. Preto balím opaľovák na tvár Coola SPF 30 (ten používam denne) a na telo minerálny Acorelle SPF 30, ktorý má praktické sprejové balenie.

Na večernú očistu si beriem môj obľúbený safflowerový olej na odstránenie špirály, mlieko na čistenie pleti od Burt’s Bees levanduľovú vodu a vzorku pleťového géliku s neroli od POM-POM.

Musím sa priznať, že okrem prírodného deodorantu Vanilka + Manuka od The Natural Deodorant si beriem preistotu aj jeden drogérkový, keďže očakávam hic a obmedzený prístup k sprche počas dňa.

Z dekoratívky si beriem obľúbenú špirálu od PHB Ethical Beauty a čiernu tekutú linku takisto od tejto značky. Obe držia na mieste niekoľko hodín a nedrolia sa.

Tekutá linka od PHB Ethical Beauty

Na pery balím lip crayon od ILIA v nádhernom tehlovom odtieni Transmission a lip tints od Silk Naturals. Tie sú balené v praktických tenkých tubách, ktoré nemám (ani ja s mojimi malými ústami) problém nanášať bez zrkadielka 🙂 .

Makeup na tvár neberiem, ale skúsim vziať bronzer INIKA len tak na skúšku.

Festivalový outfit

Tento rok nám to s Adl vyšlo tak, že ja sa balím na festival a ona do pôrodnice 🙂 . Ak čakáš nový prírastok aj ty, tak užitočné info o potrebnej výbavičke nájdeš v tomto článku.

Na spomenuté festivalové produkty pribudnú postupne recenzky, keďže si veľa z nich zaslúži viac pozornosti. Ak máš nejaký osobný tip na kozmetickú potrebnosť, ktorú som zabudla, daj určite vedieť.

Tak čo, s kým sa vidíme? 😉