Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

2sis Minime: olej na bruško a krém na strie a bradavky

Je pravda, že téme starostlivosti o tehotenské bruško som sa venovala už v predošlom článku, kde porovnávam tri produkty slovenských značiek prírodnej kozmetiky a to Navia, Soaphoria a PomPom prírodná kozmetika. Ale predsa len mi nedalo a objavila som ešte niečo, o čom by som chcela písať a zhodnotiť. Takže všetky tehotné dámy zbystrite pozornosť 🙂

Tehotenské bruško je ozaj špeciálna oblasť, ktorá si pýta unikátnu starostlivosť

A v tomto prípade olej na bruško musí spĺňať určité kritéria, aby aj malé množstvo stačilo na hydratáciu veľkej plochy, aby sa príjemne aplikoval a rozotieral, rýchlo vstrebal, neotláčal na oblečenie a samozrejme aby zabraňoval vzniku strií na brušku a neškodil dieťatku.  Skúsila som šľahané maslo, kokosový olej, ale aj kombináciu tekutých olejov od PomPom prírodná kozmetika, ktorá v sebe spája kombináciu zložiek, absolútne vyhovujúcu pre moje požiadavky. Robí mi veľkú radosť.

Minime olej na bruško

2sis vyšli na trh so špeciálnou radou Mini me pre mamičky a detičky. Mini me olej pre tehotenské bruško má skvelé prírodné zloženie, vynechávajúc vôňu, čo je výborné hlavne kvôli tomu, že počas tehotenstva sa odporúča používať menej esenciálnych vôní v kozmetike. Životnosť olejčeka sa predlžuje zeleným skleneným balením, ktoré chráni všetky zložky pred slnkom, aby sa nepokazili. Kvapátko je praktická a obľúbená forma aplikácie olejčeka na celé telo. Povedala by som, že tento olejček je ozaj skvelý a účinný. No ak by som si mohla vybrať, tak aj po druhýkrát siahnem po ružovom oleji od PomPom. A to hlavne kvôli konzistencii, ružový olej sa lepšie rozotiera a rýchlejšie vstrebáva podľa môjho pocitu.

 

kŕem Mini me na strie a bradavky

Avšak 2sis majú v ponuke okrem olejčeka na bruško aj kŕem Mini me na strie a bradavky. Tento krém by sa mal v prvom rade premenovať. A to na krém na celé tehotenské telo 😀 Naozaj celé.

Tento krém Mini me je asi najlepší krém, aký som kedy vyskúšala. Používam ho každý deň, niekedy aj dvakrát a to na všetky časti tela, ktoré si pýtajú úľavu počas tehotenstva. Po celom dni ma neskutočne bolia kríže. Pomáha mi nielen joga, ale aj tento krémik. Stačí, že si ho trochu nanesiem a rozotriem po krížoch, hneď sa dostaví príjemný chladivý pocit a úľava. Taktiež ho používam na unavené chodidlá. A viem si predstaviť, že onedlho ho budem používať aj na podráždené bradavky počas kojenia. Fúha, to musí byť krásny pocit 🙂

 

Fantasticky sa rozotiera na konkrétnych častiach tela, s väčšími plochami je to už trochu problém. Krém je tuhšej konzistencie, no by ste sa divili, čo spraví v kombinácii s olejčekom Mini me. Tu práve využívam výbornú symbiózu dvoch produktov z jednej edície. Olej pomáha lepšiemu rozotieraniu fantastického krému.

Samotný krém nie je mastný, neucpáva póry, rýchlo sa vstrebáva a hlavne chladí. Ozaj ho používam na kvantá a obávam sa, že za chvíľu si budem musieť objednať ďalšie balenie. Obsahuje harmančekovú vodu, mandľový olej, kvet nechtíka lekárskeho, emulgačný olivový vosk a Cosgard.

Vidno, že sestry majú skúsenosti v mamičkovskej oblasti. To, čo vyrábajú je nielen o peknom obale a sympatickom marketingu, ale aj o poctivej kvalite s preukázateľnými výsledkami.