Green beauty & lifestyle blog

Pure beauty buddies

8KVIETOK Created with Sketch.
7KVIETOK_animated Created with Sketch.

2sis Lemonade kolekcia

Začiatkom apríla oslávila slovenská značka prírodnej kozmetiky 2sis cosmetics svoje druhé narodeniny a nielen to. V útulnom priestore ružinovskej reštaurácie zaspomínali sestry a ich tím na svoje začiatky, úspešné pokroky a predstavili novú letnú kolekciu s názvom Lemonade. A takto sa mi vlastne dostalo zopár produktov z tejto kolekcie do kúpeľne.

Leto v prírodnej kozmetike 

Ešte som nestihla otvoriť krabičky a čo ma ako prvé opantalo bola svieža letná citrusová vôňa. A to nie som ani zaťažená na vône, skôr sa im vyhýbam, ale táto citrusová je na zjedenie. Preto som sa hneď pustila do balzamu s modrou farbou. Ten som si zamilovala na prvé líznutie 🙂

Telové maslo

Na pokožku momentálne používam hlavne krémiky a olejčeky určené na tehotenské bruško. Preto ma potešilo niečo nové a to telové maslo z kolekcie Lemonade. Osvedčilo sa mi aj na hydratáciu a ošetrenie nôh po holení. Maslo nie je mastné, je síce tuhšie, treba sa doň zaboriť, ale dobre sa rozotiera a rýchlo vstrebáva do pokožky. 

 

Myslím, že je to taký univerzálny účinný pomocník v starostlivosti o telo, či už v lete po opálení, holení alebo počas celého roka. Dokazuje to svojím zložením. Obsahuje 100% prírodné zložky a to bambucké maslo, mandľový olej, vitamín E, mix citrusových esenciálnych olejov, chlorofyl a prírodné farbivo mica.

 

2sis Lemonade tuhý šampón

S prírodnými šampónmi mám v hlave momentálne veľkú dilemu. Vyskúšala som ich zopár. Tekuté mi najprv sadli, neskôr začali byť menej účinné a zaťažovať moje vlasy. Aby som to uviedla na správnu mieru, mám veľmi jemné a rýchlo sa mastiace vlásky, na ktoré nepoužívam ani kondicionéry či masky. A práve preto som prešla na tuhé šampóny. Nie každý tuhý šampón mi zo začiatku vyhovoval, ale objavila som vlastnú receptúru, ktorú používam dodnes. Recept nájdeš v tomto článku. Posledné mesiace som začala byť predsa len zvedavá a skúsila aj zopár iných tuhých šampónov. Napríklad od Ponio, Navie či Soaphorie.

 

 

A keďže sa mi dostal do rúk aj nový Lemonade tuhý šampón od 2sis, bola som veľmi zvedavá aj na tento. V prvom rade oceňujem veľký rozmer šampónu. Tie menšie sa zvyknú nielen rýchlo minúť, ale ku koncu používania aj droliť a so zvyškami sa ťažko umývajú vlasy. Tu tento problém zatiaľ nenastal, lebo som ho ešte nespotrebovala, čo naznačuje dlhšiu životnosť a po druhé preto, lebo si už (tak ako pri Ponio šampúchu) nemusím umývať vlásky každý deň. A toto druhé považujem za menší zázrak a revolúciu v mojom kúpeľnom živote 🙂 Umyté vlasy mi vydržia minimálne tri dni!!! Jemné a nadýchané, bez lupín či iných neduhov. Paráda. A ešte sa vlasy aj perfektne rozčesávajú, sú lesklé…

Na názor ohľadne šampónu som sa opýtala aj mužskej polovičky. Partner sa pýši hustou hrivou pevných vlasov, v podstate mu bolo doteraz jedno akým šampónom si vlasy umýval. Na prírodné tuhé šampóny v našej kúpeľni si celkom rýchlo zvykol a už si túto formu šampónu pochvaľuje.  Citujem: “ Nanášanie fajn, dobre pení, lupiny nemám, vonia fajn.“

 

Lemonade mydlo

Nové prírodné mydlo sme si doma zamilovali tak isto ako šampón. Perfektne čistí celé telo, pení tak akurát a hlavne vôbec nevysušuje. Na pokožke zanecháva príjemný čistý a svieži pocit a jemne citrusovú vôňu.

 

2sis pracujú s prírodnými ingredienciami

Je pravda, že zatiaľ ubehol len krátky čas (mesiac) „pobytu“ Lemonade produktov u nás doma a preto sa v tomto článku venujem najmä prvým dojmom z používania. Na výsledky si aj tak vždy musíme počkať nejakú dlhšiu chvíľku. Hlavne, ak prechádzaš z konvenčnej na prírodnú kozmetiku. Avšak, čo môžem potvrdiť je, že moja citlivá pokožka, jemné mastné vlasy reagujú veľmi pozitívne bez alergickej reakcie. A taktiež chválim 100% prírodné zloženie (bez parabénov, syntetiky a palmového oleja) týchto základných kúpeľňových produktov.

 

O zložení 2sis kozmetiky sa teda ani nemusíme rozprávať. Ako samé sestry vravia, svoje produkty najprv testujú na sebe, nie na zvieratách. Navyše po novom produkty nájdeš pod licenčným označením Vegan a zabalené v kompostovateľných papierových obaloch z ovocných šupiek. … alebo ich kúpiš už aj bez obalu u Dobrožrúta. Ešte keby bolo viac takých miest s bezobalovou kozmetikou..